Chcete mít zboží zítra doma?
Do uzavírky objednávek zbývá:
Platí pro zboží nacházejícím se na centrálním skladě nebo na prodejně v Chlumci nad Cidlinou. Neplatí pro Zásilkovnu. Více informací získáte na zákaznické podpoře Bikers Crown.
Chcete mít zboží zítra doma?
Do uzavírky objednávek zbývá:
info

Alpinestars Tech-Air® STREET airbagová vesta + certifikovaný servis airbagů

Revoluční airbagový systém pro motorkáře
Produktové číslo - 118999900051906
53 Hodnocení Ukládám Napsat recenzi
Dostupnost: Není skladem
Doprava zdarma
21 990,- Kč
Dostupnost na prodejně

Centrální sklad

Prodejna Chlumec

Prodejna Praha Ořech

Prodejna Braník

Prodejna Most

Prodejna Písek

Prodejna Liberec

Prodejna Jihlava

Prodejna Brno

Prodejna Plzeň

Prodejna Ostrava

Prodejna Olomouc

Prodejna České Budějovice

Outlet Bikers Crown

Alpinestars Tech-Air® Airbag System představuje speciální airbag pro motorkáře, který funguje nezávisle na motocyklu, neboť senzory jsou umístěny v samotném airbagu a nikde jinde. TECH-AIR® poskytuje jezdci dokonalou ochranu horní časti těla ještě před prvním nárazem. Tento systém je kompatibilní pouze s bundami a kombinézami Alpinestars, které jsou pro něj připraveny a po obléknutí je aktivován pouhým zapnutím zipu. Tech-Air Airbag System sám detekuje nehody a ztráty kontroly nad motorkou s okamžitou přesností a nafoukne se za pouhých 25 milisekund! Je vyroben ze silné síťoviny se stretchem na ramenou a trupu, což umožňuje skvělé přizpůsobení vašemu tělu a volnost pohybu.

Bezpečnostní inovace
  • kompletní nafouknutí horní části těla, ochrana zad, ramen, oblast ledvin, hrudníku a horní části břicha.
  • vesta je konstruována ze silné a odolné mesh síťoviny se strečovou polyesterovou látkou na ramenou a na torzu pro kompaktní a bezpečné padnutí, které je těsné a zároveň umožňující volnost pohybu
  • kompletní zadní polstrování je konstruované z 3D mesh síťoviny pro optimální úroveň ventilace a prodyšnosti
  • ACU jednotka je bezpečně uložena ve vestě tak, aby fungovala za každého počasí, funkčnost vesty je certifikována pro výkon při teplotě o rozmezí -10⁰C až +50⁰C.
  • ACU jednotka byla certifikována podle standardu ECE R 10 04, který zajišťuje elektromagnetickou integritu a stabilitu jednotky
  • barevný přední YKK® zip umožňuje bezpečně upevnit vestu k vnější vrstvě bundy
  • systémový firmware je možné upgradovat a externí servisní nahrávání bude spravovat datový portál na míru
  • CE certifikace kategorie II Evropského nařízení OOP 686/89/EEC používající verzi standardu EN 1621-4:2013 garantuje ochranu proti dopadu v rozmezí od 45 milisekund do 5 sekund pro plné nafouknutí

Díky 15-ti letům rozsáhlého výzkumu a vývoje se podařilo společnosti Alpinestars vytvořit špičkovou airbagovou technologii, která vás při pádu na motocyklu dokonale ochrání. Systém TECH-AIR® byl nejdříve vyvinut pro závody Moto GP, kdy hlavním testovacím jezdcem byl Jorge Lorenzo a následně byl testován i při běžném provozu. Obrovskou výhodou v porovnání s ostatními airbagy na trhací mechanismus je, že se systém TECH-AIR® aktivuje ještě před nárazem. 

techair

V systému TECH-AIR® vyhodnocují možný náraz či pád v návaznosti na sobě 4 senzory (3 akcelerometry a 1 gyroskop). Díky tomu dokáže systém detekovat situaci ve 3 fázích - 1. Detekce možného pádu, 2. Rozpoznání pádu všemi senzory, 3. Aktivace airbagu. Tyto senzory jsou umístěny na ramenou a na zádech. Samotný systém je uložen uvnitř ochranné vesty, najdeme zde také dvě bombičky naplněné argonem, které se v případě nárazu aktivují. Vesta s airbagem poskytuje kompletní 360° ochranu horní části těla. Pokud systém zaznamená havárii, zapne ochranný airbag, který zajistí maximální ochranu celé části zad, ramen a hrudníku jezdce.

techair6

Architektura systému TECH-AIR® je navržena tak, aby byla lehká, odolná a komfortní i pro jízdy na dlouhé vzdálenosti. Jezdec tak není obtěžován žádnými lanky, kabely nebo nekomfortním designem jako u jiných vest. Další výhodou je možnost rychlého a jednoduchého přendávání systému mezi produkty, které jsou označeny logem TECH-AIR® Compatible. 

techair2

Systém je velice chytrý a při obléknutí na lidské tělo okamžitě rozpozná, že je čas začít chránit. V případě, že airbag nemáte na sobě, je systém neaktivní. Rozhodně se tak nemusíte bát nežádoucího nafouknutí pokud by vás kamarádi chtěli přátelsky poplácat po zádech, protože systém funguje pouze při reálném pádu. Za tím vším stojí řídící jednotka, která je uložená v zádovém chrániči, který je ergonomicky tvarovaný, aby poskytl jezdci nejvyšší možný komfort. Řídící jednotka a ostatní komponenty jsou plně voděodolné a certifikované pro použití mezi -10°C až +50°C, proto se nemusíte bát, že vám v airbagu bude vedro nebo promokne při přeháňkách. Ať už jsou venku čtyřicítky nebo prší dvě hodiny v kuse a jedete při sedmi supních, na svém těle to prostě nepoznáte, což je naprostá paráda! 

techair3

TECH-AIR® je vybaven integrovanou lithium-iontovou baterií, která disponuje výdrží neuvěřitelných 25 hodin. V případě, že nejezdíte, přechází systém do spánkového módu. O stavu baterie jste informování iteligentním LED panelem umístěným na levém rukávu. Doba nabíjení je přibližně 6 hodin. Je také kompatibilní s jinými elektronickými zařízeními jako GPS či mobilní telefony. 

techair4

Na výběr je ze dvou verzí airbagů - AIR-TECH® Race a AIR-TECH® Street. Rozdíl mezi těmito verzemi je ve tvaru obleku a v algoritmu pro vyhodnocování situací, který je přizpůsoben buď pro závodní styl nebo pro běžný styl jízdy. U Race verze si navíc po připojení k PC můžete algoritmus přehrát na Street a zpět. Celý systém je vhodný pro všechny jízdní styly s vyjímkou motokrosu, ve kterém dochází k častějším extrémním nárazům a pohybům, které by mohly systém samovolně aktivovat. 

techair5

Společnost Alpinestars nabízí všem vlastníkům airbagů program Air Air Protect. Jedná se o softwarový program systému Windows, který umožňuje připojení airbagu k počítači pro rychlou diagnostiku nebo aktualizaci. Takže jste při zakoupení airbagu registrování pomocí vašeho mobilního čísla, emailu či adresy a je vám přiřazeno výrobní číslo vašeho airbagu. Také je potřeba myslet na to, že airbag musí minimálně každé dva roky na servisní kontrolu, při častějším používání se doporučuje jednou ročne.

Certifikace:

Tech-Air je certifikován dle normy CE Kategorie II? 686/89 / EEC, EN1621-4: 2013, která zajišťuje ochranu před nárazem. Řídící jednotka Airbag (ACU) má homologaci ECE R10 04, která zajišťuje elektromagnetickou stabilitu a integritu jednotky. Konstrukce a výroba Tech-Air jsou certifikovány podle pyrotechnické normy CE 2007/23 / EC; která říká, že byl airbag konstruován podle všech pyrotechnických a bezpečnostních pokynů a může být přepravován autem, lodí, vlakem a letadlem. Náplně s argonem jsou certifikovány podle normy ISO 14451, což znamená, že budou fungovat pouze po připojení k elektronické jednotce. Tato norma také potvrzuje, že s náplněmi lze bezpečně manipulovat, instalovat je a přepravovat.

Tech Air™ Street Airbag System video:


Tech Air Race to Track and Back video:

Pokud tedy chcete být na své motorce v maximálním bezpečí, pořiďte si tento jedinečný a pokrokový systém, který vám dopřeje pocit jistoty a ochrany při vaší jizdě.

Upozornění - zneužití našeho autorského práva

Upozorňujeme zejména nekorektní firmy, že velká část textů, fotografií a dalšího obsahu na těchto stránkách je vlastní tvorbou společnosti Bikers Crown. Tyto materiály tudíž podléhají autorskému právu, kterého jsme vlastníkem. Kopírování a zneužití takového obsahu je trestné a za jeho neoprávněné použití bude vyžadována finanční kompenzace.

Zejména textové informace pravidelně automaticky kontrolujeme. V případě zjištění zneužití našeho autorského práva budou okamžitě učiněny právní kroky k vymáhání finanční kompenzace bez předchozího upozornění!

Online podpora: dotaz
28.1.2020 16:49:17

Dobrý den, pane Tome,

ochraná vesta, na kterou se níže ptáte, funguje jen ve spojení s příslušmou bundou, odděleně ne.

Pod vestu si můžete navléknout např. tričko, ale mezi vestou a bundou nesmí být nic, vesta se sepne s bundou a stane se její součástí.

Podrobnosti naleznete na našem webu v AKTUALITÁCH: https://www.bikerscrown.cz/index.php/aktuality-a-zajimavosti-bikers-crown/servis-airbagu-alpinestars-tech-air

Děkujeme za Váš zájem o naše produkty.

S pozdravem a přáním krásného dne Bikers Crown

Tom: Dotaz
23.1.2020 15:11:16

Takže pokud si vezmu toto a tričko
na to tak vesta nebude fungovat?

bude tedy potřeba vypreparovat nějakou část z bundy aby to bylo funkční?

děkuju

onlinepodpora: vesta
14.1.2020 12:12:15

Dobrý den, pane Boreši,

ano, lze opakovaně použít, jen je rozdíl mezi Tech-Air® RACE nebo Tech-Air® STREET.

O váš airbag se postaráme během pár hodin ve vlastním "Tech-Air® Service Pointu", který se nachází v Chlumci nad Cidlinou. Naše servisní centrum je plně vybaveno potřebnými náhradními díly, speciálním nářadím a diagnostikou systému. Dokážeme tak servisovat drtivou většinu airbagů po nehodě v běžném provozu nebo pádu na závodním okruhu. Nemusíte při požadovaném servisu kontaktovat výrobce, zasílat airbag do Itálie a čekat minimálně 14 dní než vám ho zašlou zpět. My vám poskytneme servis okamžitě a díky pokrytí poboček Bikers Crown po celé republice můžete předat airbag k servisu téměř všude.

Podrobnosti najdete na:
https://www.bikerscrown.cz/index.php/aktuality-a-zajimavosti-bikers-crown/servis-airbagu-alpinestars-tech-air

Děkujeme za Váš zájem o naše produkty.

S pozdravem a přáním krásného dne Bikers Crown

Boreš: vesta
14.1.2020 10:22:17

Dobrý den lze vestu použít opakovaně po pádu a pokud ano co je potřeba pro další použití ?

Online podpora: použití pod bundou
23.10.2019 10:24:37

Dobrý den pane Dvořáku,

Zasíláme Vám odpovědi na otázky.

1) Airbag se s bundou nespojuje pouze zipem, ale také "konektorem". Na rukávu bundy/kombinézy jsou kontrolky ukazující stav Airbagu. Tzn.bez bundy/kombinézy k tomu připravené, nebude vesta fungovat.

2) Alpinestars u této Airbagové vesty nepoužívá krční ochranu. Pokud by jste si chtěl tyto partie více chránit, doporučujeme zakoupení "krčního chrániče", který je vhodnější, než kdyby se z vesty nafukoval nějaký "měkký" vzduchem naplněný vak.

3) Ano, tato plastová část je brána jako plnohodnotný páteřový chránič.

Děkujeme za Váše dotazy a komentář. Přejeme krásný den

Miroslav Dvořák: použití pod bundou
22.10.2019 16:23:48

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat:

1) Jaký je důvod, že se může Alpinestars Tech-Air® STREET airbagová vesta použít pouze v kombinaci s bundou Alpinestars? Airbag se s bundou spojí pouze zipem, ale když se nespojí, tak nebude airbag fungovat?

2) Chrání airbag i krční páteř, resp. fixuje při aktivaci hlavu, abych neskončil s porušenou míchou na vozíku?

3) Plastová část na zádech plní i ochrannou funkci nebo je to jen chráněný prostor pro elektroniku a nafukovací bombičky?

Předem děkuji za odpovědi.

S pozdravem

M. Dvořák

Získej výhody VIP Program Získej výhody
při nákupu nad 1.000,- Poštovné zdarma při nákupu nad 1.000,-
po celé České republice 12 kamenných prodejen po celé České republice
800 313 333 Zákaznická linka 800 313 333
compare_arrows Porovnat (0) Zrušit