Chcete mít zboží zítra doma?
Do uzavírky objednávek zbývá:
Platí pro zboží nacházejícím se na centrálním skladě nebo na prodejně v Chlumci nad Cidlinou. Neplatí pro Zásilkovnu. Více informací získáte na zákaznické podpoře Bikers Crown.
Chcete mít zboží zítra doma?
Do uzavírky objednávek zbývá:
info

Alpinestars Tech-Air® 5 airbagová vesta + certifikovaný servis airbagů

Autonomní elektronická airbagová vesta
Produktové číslo - 118999900051938
217 Hodnocení Ukládám Napsat recenzi
Dostupnost: Není skladem
Doprava zdarma
16 990,- Kč
14 990,- Kč
Dostupnost na prodejně

Centrální sklad

Prodejna Chlumec

Prodejna Praha Ořech

Prodejna Braník

Prodejna Most

Prodejna Písek

Prodejna Liberec

Prodejna Jihlava

Prodejna Brno

Prodejna Plzeň

Prodejna Ostrava

Prodejna Olomouc

Prodejna České Budějovice

Outlet Bikers Crown

Airbagovou vestu Tech-Air 5 lze zakoupit pouze na našich prodejnách! Rezervaci můžete udělat přes eshop, ale z důvodu aktivace a registrace je nutný osobní odběr na prodejnách Bikers Crown.

Alpinestars Tech-Air® 5 je lehká, slabá a samostatně nositelná airbagová vesta, která může být nošena pod jakoukoliv bundu. Pro dokonalé padnutí a 100% komfort doporučujeme nosit vestu v bundě, která je označena logem Tech-Air Compatible, ať už mluvíme o textilní nebo kožené. Můžete ji samozřejmě nosti i pod jinou motocyklovou bundu, ale musí být vždy dodržena minimální rezerva volného prostoru 4 cm mezi vestou a bundou. V případě kožené bundy se doporučují také stretchové panely na bundě, které umožní dostatečný prostor pro nafouknutí airbagu. Bikers Crown - oficiální dovozce Alpinestars

Airbagový systém Tech-Air® 5 poskytuje jedinečnou ochranu horní části těla, poskytuje specifické pokrytí ramen, hrudníku, žeber a celých zad. Efektivně a účinně u jezdce minimalizuje rizika zranění ramene a klíční kosti. Alpinestars Tech-Air® 5 v současné době poskytuje nejkomplexnější ochranu ze všech momentálně dostupných airbagů na světovém trhu. Bikers Crown - oficiální dovozce Alpinestars

Autonomní airbagový systém kompatibilní s jakoukoliv motocyklovou bundou, díky kterému dosáhnete jedinečné ochrany horní části těla

V roce 2021 došlo k úpravě softwaru, díky kterému mohou jezdci využívat airbagovou vestu Tech-Air 5 jak v cestovním režimu STREET, tak i na závodním okruhu v režimu RACE. Nainstalovaný update pak umožní přepínat algoritmy vyhodnocení stylu jízdy podle toho, na jaký typ ježdění se právě chystáte. Měnit tyto režimy je možné jen v aplikaci, a to ve stacionární poloze (ne za jízdy). Změna algoritmu jízdy lze provést ale pouze v případě, že není vesta aktivována. Více informací o režimech RACE a STREET se dozvíte u prodejců Bikers Crown. Všechny bundy (s výjimkou bunda Alpinestars Tech-Air Compatible) musí mít kolem hrudníku jezdce nejméně 4 cm volného místa, aby byl dostatečný prostor pro nafouknutí airbagu při aktivaci.

 • Větší airbagové pokrytí zad, ramen, hrudi a žeber pro zajištění kompletní ochrany horní části těla
 • Může být nošen pod jakoukoliv motocyklovou bundu, pro dokonalé padnutí a komfort doporučujeme bundy označené logem Alpinestars Tech-Air Compatible
 • Jedná se o plně samostatný systém, nejsou zapotřebí žádné další externí senzory
 • Tělo je konstruováno z lehké síťoviny s pružnými oky po celém obvodu pro dosažení optimálního stupně pohodlí a prodyšnosti
 • Komplexní perforovaná zóna na zádech pro optimální proudění vzduchu
 • Speciálně vyvinuté vnitřní „kanály“ umístěné v zadní části oděvu pro dodatečné proudění vzduchu
 • Magnetické ukotvení zipu pro jednodušší užívání a bezpečné zapnutí
 • LED display na předním dílu v dolní oblasti zipu. LED diody indikují úroveň nabití systému, případně aktivaci
 • Zádový chránič má ergonomickou konstrukci pro strukturální pevnost a je přizpůsoben přirozeným křivkám zad
 • Vybaven Bluetooth připojením pro možnost využití Tech-Air aplikace
 • Tech-Air baterie je zaplombovaná uvnitř vesty, aby zaručila použití za každého počasí. Celý systém včetně komponent má zaručenou funkčnost v rozmezí -10 C a + 50 C
 • Baterie je homologována dle ECE R10 04, která zaručuje elektromagnetickou integritu a stabilitu jednotky
 • Tech-Air systém používá integrovanou, certifikovanou lithium-iontovou baterii. Výdrž baterie výrobce deklaruje na 30 hodin a plné nabití baterie za cca 6 hodin.
 • Argonem plněné bombičky jsou CE certifikované dle ISO 14451 normy, to znamená, že budou aktivovány pouze na příkaz elektronické jednotky. Zároveň tato certifikace zaručuje bezpečnou manipulaci, instalaci a transport.
 • Systémový firmware je možné updatovat, externí záznam provedených zásahů je možné spravovat pomocí datového portálu na míru
 • Tech-Air systém je certifikován dle kategorie II Evropského nařízení 686/89/EEC za použití Evropské normy EN1621-4:2013, která garantuje ochranu proti nárazu od 25 milisekund do 5 sekund od plného nafouknutí systému.
 • Při použití airbagu můžete mít na zádech batoh o maximálním objemu 10 l
 • Osvědčený systém 

  Tech-Air® 5 byl vyvinut po letech výzkumu za pomoci světových špiček MotoGP a zákazníků Alpinestars. Data z milionů ujetých kilometrů a stovek nehod jsou neustále analyzovány a pomáhají tak zlepšovat inteligentní algoritmus rozpoznání nebezpečí nárazu. Jakmile systém identifikuje nehodovou situaci a blížící se pád, aktivuje ochranný airbag, díky kterému poskytuje jezdci jedinečnou ochranu. A to s maximální dobou nafouknutí od 20 do 40 milisekund, v závislosti na velikosti airbagu.

  Bikers Crown - oficiální dovozce Alpinestars

  Inovativní

  Nejmodernější samostatně nositelná vesta Tech-Air® 5 přichází s aktivním elektronickým systémem, jehož výhodou je 6 integrovaných senzorů (3 gyroskopy a 3 akcelerometry) a algoritmus nárazu, který využívá AI, aby přesně vyhodnotil, kdy má být airbag použit pro případ blížícího se nárazu.

  Bikers Crown - oficiální dovozce Alpinestars

  Dokonalá ochrana

  V porovnání s obyčejným pasivním zádovým protektorem dosahuje neuvěřitelných výsledků. Airbagová vesta Tech-Air® 5 dokáže pohltit až 93% nárazové energie oproti zádovému chrániči! To znamená, že  nabízí stejnou ochranu jako je ochrana poskytovaná 18ti zádovými protektory CE Level 1 (ověřenou SGS, oficiální certifikační společností CE, která poskytuje nezávislé testování výrobků s evropskými předpisy).

  Bikers Crown - oficiální dovozce Alpinestars

  Jednoduché použití

  Systém Tech-Air® 5 se extrémně snadno používá. Jednoduše zapnete vestu na zip a zapnutím magnetické přezky jste připraveni k jízdě. LED display signalizuje provozní stav a integrovaná, certifikovaná lithium-iontová baterie vydrží na 30 hodin jízdy. Systém je vybaven magnetickým mikro USB vstupem, který umožňuje rychlé, jednoduché a pohodlné nabíjení. Střih vesty je unisex, proto ji mohou nosit motorkáři i motorkářky.

  Bikers Crown - oficiální dovozce Alpinestars

  Jednoduché připojení přes bluetooth

  Bluetooth připojením k Tech-Air® aplikaci zjistíte provozní stav systému či stav baterie a je zde dostupná i analýza vaší jízdy, která zahrnuje i vykreslení trasy na mapě. Pomocí aplikace také můžete aktualizovat firmware. 

  Bikers Crown - oficiální dovozce Alpinestars


  Téměř před 20 lety zahájila společnost Alpinestars vývoj prvního systému Tech-Air®. Při uvedení na trh v roce 2014 byl systém Tech-Air® uznán jako první airbag na světě, který poskytuje úplnou ochranu horní části těla s nezávislým elektronickým systémem řízení. 


  Bikers Crown je jediný český prodejce značky Alpinestars, který je oficiálně certifikován pro odborný servis airbagu Tech-Air® všech úrovní:

  Servis point Bikers Crown

  Upozornění - zneužití našeho autorského práva

  Upozorňujeme zejména nekorektní firmy, že velká část textů, fotografií a dalšího obsahu na těchto stránkách je vlastní tvorbou společnosti Bikers Crown. Tyto materiály tudíž podléhají autorskému právu, kterého jsme vlastníkem. Kopírování a zneužití takového obsahu je trestné a za jeho neoprávněné použití bude vyžadována finanční kompenzace.

  Zejména textové informace pravidelně automaticky kontrolujeme. V případě zjištění zneužití našeho autorského práva budou okamžitě učiněny právní kroky k vymáhání finanční kompenzace bez předchozího upozornění!

  onlinepodpora: Funkcionalita elektroniky mimo signál GPS
  8.6.2020 9:51:19

  Dobrý den, pane Přemku,
  jednou z výhod vesty Tech - Air 5 oproti jiným modelům je, že nemá zabudovanou GPS, ale vesta má samostatný zdroj, tudíž funguje i v tunelu.
  GPS je obsažena v aplikací a používá se prostřednictvím Bluetooth a nezatěžuje baterii vesty.

  Děkujeme za dotaz.

  S pozdravem a přáním krásného dne
  Jana Hašková
  Online podpora

  Přemek: Funkcionalita elektroniky mimo signál GPS
  6.6.2020 20:10:43

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat na to, zda-li elektronika obsažená ve vestě potřebuje pro svoji správnou činnost přítomnost signálu GPS, tzn. zejména delších tunelech, kde GPS signál není dostupný. V patentových nárocích Alpinestars k řídící jednotce airbagových vest je uváděna skutečnost o vyhodnocování dat také z GPS.
  Děkuji za odpověď.

  online podpora: "+ certifikovaný servis airbagů"
  1.6.2020 8:13:46

  Dobrý den pane Přemku,

  uvedený text znamená, že jsem proškoleni k servisování airbagů od značky Alpinestars. Ceny pravidelného servisu a servisu po vybuchnutí airbagu naleznete blíže na tomto odkazu https://airbagnamoto.cz/index.php/servis-airbag-na-moto

  Děkujeme za Váš zájem o naše produkty.
  S pozdravem a přáním příjemného dne
  Jana Hašková
  Online podpora

  Přemek: "+ certifikovaný servis airbagů"
  31.5.2020 20:29:14

  Dobrý den,
  v názvu výrobku máte uvedený text "+ certifikovaný servis airbagů" ...to znamená, že cena výrobku v sobě zahrnuje pravidelný dvouletý servis výrobku, který je předepsaný výrobcem?
  Děkuji za informaci.

  Martin Černý: Baterie a náplně
  23.5.2020 13:19:04

  Dobrý den, jaká je životnost baterie a dá se tato časem v případě potřeby vyměnit za novou nebo je nutné zakoupit komplet novou vestu? Na kolik cca vychází náhradní náplně do vesty? Jakou velikost vesty zvolit při parametrech výška 187cm a váha 90kg? Děkuji za upřesnění.

  M. Černý

  Miroslav Dvořák: mechanická ochrana zad
  15.4.2020 10:09:28

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda tato airbagová vesta má, vzhledem k "včelí mřížce" na zádech, kterou mají klasické páteřové chrániče, i mechanickou ochranu zad, pokud by se z jakéhokoliv důvodu neaktivoval airbag?

  M. Dvořák

  onlinepodpora: Velikost
  19.2.2020 11:14:43

  Dobrý den, pane Lumíre,

  velikost vesty můžete zvolit obdobně jako máte ostatní oblečení, velikosti vest odpovídají.

  Vesta se pasuje na tělo, nebo co běžně nosíte pod bundou, prostor mezi tělem a vestou není třeba.

  Ale mezi vestou a bundou doporučuje výrobce dodržet mezeru cca 4 cm na airbeg po spuštění při nehodě.

  Nyní přijímáme přeobjednávky na toto zboží, zatím není skladem.

  https://obchod.bikerscrown.cz/e-shop/alpinestars-tech-air-5-airbagova-vesta_84422.html

  Máte možnost objednat s dodáním na Vaši adresu, do 14-ti dnů od doručení zásilky objednané přes náš e-shop, můžete zboží bez vady vrátit prostřednictvím přepravce na centrální sklad, nebo předat v kterékoliv naší prodejně. Lze vyměnit za jinou velikost, jiné zboží, nebo Vám vrátíme částku na Váš účet, ale nelze vyplatit v hotovosti.

  Nebo si předobjednávku vytvoříte jako rezervaci, přičemž postupujete úplně stejně jako při vytvoření e-shopové objednávky, vložíte zboží do košíku... až druh dopravy vyberete OSOBNÍ ODBĚR a označíte prodejnu, která je Vám nejblíže.

  https://www.bikerscrown.cz/index.php/prodejny-bikers-crown

  Podrobnosti najdete na. https://www.bikerscrown.cz/index.php/aktuality-a-zajimavosti-bikers-crown/airbagnamoto-cz-jediny-web-o-moto-airbazich-spusten

  Děkujeme za Váš zájem o naše produkty.
  S pozdravem a přáním příjemného dne
  Jana Hašková
  Online podpora

  Lumír: Velikost
  15.2.2020 9:21:25

  Dobrý den, jak si prosím vybrat velikost

  Získej výhody VIP Program Získej výhody
  při nákupu nad 1.000,- Poštovné zdarma při nákupu nad 1.000,-
  po celé České republice 12 kamenných prodejen po celé České republice
  800 313 333 Zákaznická linka 800 313 333
  Naposledy prohlížené
  compare_arrows Porovnat (0) Zrušit